Presbiopia – można ją wyleczyć

Poszerz swoją wiedzę o leczeniu starczowzroczności Kraków.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z często występujących procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej oznaką jest pogarszanie się widzenia w bliży, co w gruncie rzeczy uniemożliwia czytanie książek, użycie laptopa czy telefonu komórkowego, rozwiązywanie krzyżówek oraz wykonywanie szeregu prostych aktywności. Presbiopia jest rezultatem osłabienia zdolności oka do akomodacji lub jej pełnej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być przepisanie okularów, niemniej jednak rodzi to komplikacje. Soczewki do bliży utrudniają widzenie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, natomiast modele progresywne są w większości wypadków drogie. Idealnym wyjściem może być wobec tego wyeliminowanie presbiopii podczas zabiegu.

Korekcja starczowzroczności – realizuj bez przeszkód powszednie czynności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się wielu problemów przy realizowaniu niezbędnych, najprostszych czynności. Jednostki mający tę chorobę (warto zaakcentować, że często pierwsze symptomy presbiopii przejawiają się niedługo czterdziestce) mają problemy z czytaniem lub korzystaniem z laptopa, jak również dokonywaniem zakupów (właściwie uniemożliwia przeczytanie ceny artykułu) bądź jazdą komunikacją publiczną (kłopoty z korzystaniem z rozkładów jazdy). Poza tym, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest rekompensowana przez zdolność dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niewygodne. Nie należy również zapominać, iż wada ta się nieustannie zwiększa, a każde kolejne 2 lata lata przynoszą zwykle osłabienie widzenia w przybliżeniu o ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – usunięcie wady podczas jednego zabiegu

Oprócz korekcji przy pomocy okularów, rekomendowane jest także leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę korzystania ze szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są także sposobem na to, żeby w toku pojedynczego zabiegu zupełnie usunąć wadę w obu oczach.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]