Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Odwiedź źródła informacji o zdrowiu.

W sieci można niesłychanie szybko znaleźć informacje na dowolny temat. Internauci upodobali sobie w szczególności radzenie się Google odnośnie kwestii zdrowotnych, często nawet poprzedzając definitywną decyzję o wizycie u lekarza godzinami szperania w sieci z nadzieją na własnoręczne odnalezienie rozwiązania problemu. Ale czy to dobry model stosowania wiedzy udostępnianej na portalach o zdrowym stylu życia?

Portal o urodzie i zdrowiu jako przydatne źródło pomocniczej wiedzy

W bezmiarze treści o odżywianiu, zabiegach estetycznych i zdrowiu dostępnych online jest wiele wiarygodnych artykułów zredagowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zafascynowanych daną tematyką i od lat działających w zawodach powiązanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z publikacji zamieszczanych na stronach o urodzie lub zdrowiu nie powinno (a nawet nie może!) polegać na uznaniu ich jako alternatywy dla bezpośredniej porady lekarskiej. Blog o urodzie oraz zdrowiu, jeśli zapewnia sprawdzonych informacje, może jednakowoż być świetnym źródłem dodatkowej wiedzy, która przygotuje czytelnika do sprawnej nawigacji po świecie usług medycznych. Przeczytanie w sieci wnikliwego opisu zabiegu objaśnionego nieskomplikowanym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłej operacji i ograniczyć stres przez nią wywołany. Natomiast artykuł z przedstawieniem objawów sygnalizujących konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej przedstawić swoje obawy specjaliście.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl