Leczenie stożka rogówki – popraw jakość swojego widzenia

W tym miejscu otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące leczenia stożka rogówki.

Keratoconus, zwany potocznie stożkiem rogówki, to dolegliwość, która niezmiernie utrudnia życie – obniża jakość widzenia i może być przyczyną kolejnych schorzeń oczu. Dzisiejsze kliniki okulistyczne potrafią na szczęście poradzić sobie z tym problemem. Jak więc wygląda przebieg leczenia stożka rogówki?

Korekta stożka rogówki – skąd bierze się ta choroba?

Rogówka to transparentny element gałko ocznej, który mocno ogniskuje promienie świetlne. Znajduje się przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jakkolwiek ma mnóstwo receptorów bólowych. W okolicy trzydziestego roku życia może ulec zniekształceniu polegającemu na uwypukleniu oraz ścieńczeniu w centralnej części. Jest to skutkiem nadwątlenia tkanki, która, według niektórych hipotez, ulega działaniu rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność oraz miopię, przez co pacjent widzi kategorycznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie świetlne. Chorzy uskarżają się także na podrażnienie oczu, niekiedy zdarza się też podwójne widzenie. Keratoconus często współistnieje z pozostałymi wadami oczu, przykładowo zapaleniem spojówek wywołanym alergią. Na szczęście w dzisiejszych czasach skuteczne leczenie stożka rogówki jest osiągalne. Na początkowym etapie choroba jest niwelowana za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych, później jakkolwiek niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – możliwe procedury

Korekcję stożka rogówki przeprowadza się za pomocą przeróżnych zabiegów medycznych. Obecnie najskuteczniejszym sposobem na podniesienie jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne specjalizują się również w korekcie stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. zabieg Topoguided. Doskonałe rezultaty zapewniają procedury wykorzystujące technologię mapowania rogówki, która pomaga osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia korygowanie astygmatyzmu czy też miopii przy pomocy soczewek kontaktowych. Chorzy mogą również po jakimś czasie zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który kompletnie usunie wadę wzroku.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]