Korekta wzroku przywróci sprawność Twoim oczom

Klinika okulistyczna Kraków. Czytaj więcej na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok zapewnia pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować problematyczne i nierzadko groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura bezpieczna oraz mało inwazyjna

Jeszcze dekadę temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do noszenia soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie astygmatyzmu, dalekowzroczności, jaskry, a także szeregu innych schorzeń. Niesłychanie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która cechuje się wysoką skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent szybko wraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której pracuje wykwalifikowany personel, specjalizujący się w innowacyjnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze właściwą procedurę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Specjaliści pracujący w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, dlatego mogą zidentyfikować nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się też leczeniem innych schorzeń, np. stożka rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają m.in. na kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący badaniem niezbędnym w ujawnianiu glaukomy, stanów zapalnych i pozostałych groźnych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to wymagane przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się także innymi przypadkami, np. ciałami obcymi w gałce ocznej czy usuwaniem kaszaków.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]