metoda Lasik, femtoLasik Kraków

Korekta wad wzroku z wykorzystaniem lasera – metody

Laserowa korekcja wzroku to obecnie najpopularniejsza forma korekty presbiopii, myopii, hyperopii czy astygmatyzmu, jednakże niewiele pacjentów wie, że zabiegi te są przeprowadzane przy pomocy kilku technik.

Atuty metody FemtoLASIK – szybki powrót do powszednich zadań

Zabieg FemtoLASIK (nierzadko nazywany też All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, bezbolesna i całkiem bezpieczna metoda korekty takich wad jak hyperopia (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii) oraz w indywidualnych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – biegły optometrysta jest w stanie zrealizować go w kwadrans. Zaletą tego zabiegu jest to, iż pacjent bardzo szybko odzyskuje ostrość widzenia – właściwie w ciągu 24 godzin po zabiegu może wznowić swoje normalne zadania. Zabieg przebiega w 2 fazach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą skalpela. W trakcie zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy pomocy lasera femtosekundowego oddziela się płat rogówki o grubości mniej więcej 0,1 milimetra, a w kolejnym etapie przeprowadza się kształtowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest z kolei inną odmianą zabiegu FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest spersonalizowana dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu opracowuje się mapę rogówki i na jej bazie koduje się wszelkie ruchy wiązki laserowej. Ten typ zabiegu przeprowadza się u pacjentów z astygmatyzmem i nadwzrocznością, których układ optyczny znamionuje się nieszablonowym kształtem.

Metody EBK oraz LASEK

Inne metody korekty wzroku to między innymi:
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z przeróżnych względów nie można zastosować metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki usuwany jest nie laserem, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka ściągany jest z rogówki nabłonek (regeneruje się on potem samoistnie), a w drugim kroku formuje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK określana jest zabiegiem powierzchniowym, gdyż nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednakże zastosować jedynie do korekcji niewielkich wad wzroku.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]