Aparat do magnetoterapii – niezbędny w gabinecie rehabilitacyjnym

Jeśli chcesz zamówić aparaty do magnetoterapii, koniecznie sprawdź www.bardomed.pl.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia zmniejsza też obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie stosuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele przenośne, doskonale sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]