Do czego służą znaki BHP

Zobacz, gdzie kupić znaki BHP.

Na terenie naszego kraju obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się marginalne. Aktualnie przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność właściwego oznaczania budynków. Tym samym dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je dostrzec?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak także szkoły czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy dotyczące zasad postępowania w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają ogromne znaczenie, zaliczane są też instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które wiesza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma poprawne oznaczenie drogi ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na różnych maszynach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są też w przemyśle. Stosuje siętam najczęściej znaki ostrzegawcze , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które rewelacyjnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – będzie można odczytać ich treść. W wielu przypadkach pokrywane są też warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one zauważalne nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza najmniejszych nawet trudności. Z całą pewnością poradzi sobie z tym każdy.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]