Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Ale co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki poprawnie wykonanej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji strony internetowej?

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej artykułów i grafiki. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak za dużo. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność serwisu. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.