Pierwsze lekcje samodzielności – warsztaty kulinarne dla dzieci

Szukasz aktualnej oferty warsztatów kulinarnych dla dzieci? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci uwielbiają asystować nam w gotowaniu – przystrajać wypieki bądź podawać i wybierać składniki. Chciałabyś rozwijać fascynację Twojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Warsztat kulinarny dla dzieci – dlaczego warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci nie tylko zdobywają pożyteczne umiejętności, ale , co najważniejsze, uczą się samodzielności i kształtują swoją pomysłowość. A po prostu wyśmienicie się bawią. Ćwiczenie smacznych przepisów, wybieranie oraz mieszanie ingredientów i łączenie ulubionych smaków – całość sprawia, iż dzieci chętnie gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się też z regułami, jakie obowiązują w kuchni, co w dużym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach biorą udział również rodzice, w związku z tym jest to świetna sposobność do spędzenia wspólnie kilku godzić z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie degustować to, co upichciły.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny. Podczas warsztatów dzieci przyrządzają deser oraz danie główne. Mali uczniowie sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu udekorowanej świeżymi składnikami, pachnącej pizzy, albo przyrządzić smaczny makaron na słodko lub słono. W czasie warsztatów grupa przygotowuje także przepyszny deser – mus z mascarpone i polewą. Nauka poprzez zabawę to doskonała metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ukochanych posiłków przynosi dzieciom moc szczęścia. Nawet najbardziej nieposłuszne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w przyrządzaniu idealnej pizzy lub dekorowaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie nastawienie do maluchów.

Siedziba firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]