Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Na www.exploruj.pl odnajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są wspaniałe, a jednocześnie niebezpieczne. Praktycznie co kilka dni, a w szczególności w okresie, gdy urlopowicze masowo zjeżdżają w modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u stóp znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przygotowania wybrały się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Stąd pasjonatom wysokich gór chcącym nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia na łonie natury w niedużych grupach

Najlepszą drogą, by nabyć potrzebną wiedzę jest odbycie wszechstronnego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdej z głównych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego posługiwania się czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które okazują się potrzebne w przypadku rozmaitych nieszczęśliwych sytuacji. Szkolenie obejmuje też zasady prawidłowego postępowania podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada duże doświadczenie jako organizator wycieczek w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w niedużych grupach, które zwykle nie przekraczają pięciu- osób. To sprawia, że przyswajanie nowych umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, żeby mogli oni efektywnie opanować podstawową wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]