Food pairing – dla miłośników kulinarnych wrażeń

Na warsztatqulinarny.pl odnajdziesz więcej informacji o food pairing.

Wprawdzie jesteśmy przyzwyczajeni do określonych kombinacji smaków, nie znaczy to, iż łączenie ze sobą dań, które na pozór całkiem do siebie nie pasują, nie może dać interesujących i, co najważniejsze, smakowitych efektów. Odkrywamy to na każdym kroku. Największy wpływ na nasz smak miało zapewne otwarcie się na obce zwyczaje kulinarne, a także pojawienie się na rynku nieosiągalnych przedtem w Polsce produktów. Dzięki temu chociażby połączenie egzotycznych sosów owocowych z mięsem nikogo już nie szokuje. Osoby, które zagustowały w tych niecodziennych fuzjach smakowych częstokroć rozpoczynają swoje doświadczenia i samodzielnie próbują coraz to dziwniejszych połączeń. By te jednak przyniosły oczekiwane wyniki, należy wcześniej wyposażyć się w kulinarną wiedzę.

Food pairing – odkrywaj nowe smaki

Jeśli chcemy, aby nasze kulinarne poszukiwania faktycznie były powodem ekscytacji oraz umożliwiały ujawnienie nowych smakowych doznań, wystarczy działać zgodnie z zasadami obowiązującymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są jedynie wskazówkami, o których nie należy zapominać, by smaki łączyły się w nieprzeciętną, lecz zgodną całość. Dobrze zrobimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tym mianem określa się sztukę mieszania ze sobą smaków, które w powszechnym przeświadczeniu uchodzą za kategorycznie do siebie niepasujące. Wszystkie reguły food pairingu są tymczasem dokładnie przeanalizowane, a u ich podstaw leży szczegółowa wiedza z dziedziny biochemii, dotyczącą głównie zawartości konkretnych substancji w wykorzystywanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o posiłkach, ale również o napojach (w tym alkoholowych).

Food pairing warsztaty tylko z profesjonalnym szefem kuchni

Food pairing wymaga dużej fantazji oraz instynktu, jednak to nie one będą najistotniejsze. O wiele bardziej jest istotna teoretyczna wiedza z obszaru ilości różnych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak reagują one z pozostałymi związkami. Z tej przyczyny świetną decyzją będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez doświadczonego szefa kuchni – tym bardziej, iż podzielenie się podstawową wiedzą trwa zwykle kilkanaście godzin.

Siedziba firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]