Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Zobacz Photoshop digital painting na https://digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki do kreowania postaci i świata przedstawionego stosują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast stara się poznać popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – ogromna wolność dla artystów

Istnieje wiele programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, szybko został głównym softwarem ilustratorów oraz game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak m.in. ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane gwaszem, akwarelą bądź farbami olejnymi. Digital painting zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Kurs malarstwa cyfrowego online to więcej niż tylko nauka podstawowych funkcji programu

Na ogół uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, aczkolwiek aby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie funkcje oprogramowania oraz niezbędne metody wykorzystania pędzli, radzimy wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest szerokie i nie uczą one wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Ważne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]