Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Kurs Blender - na tej stronie poznasz korzystną ofertę.

Świat grafiki bez ustanku przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe techniki na rzecz wykonywania swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Komputery dają twórcom nie tylko wolność sporządzania ilustracji 2D, ale również modelowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się już wielkimi kosztami – można po prostu zainstalować program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który równocześnie jest całkowicie bezpłatny.

Kursy modelowania 3D najlepiej w jak najmniejszych zespołach

Korzystanie z dowolnej aplikacji można przyswoić sobie we własnym zakresie, aczkolwiek proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nieraz jest bardzo frustrujący. Z tego też powodu uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści zwłaszcza osobom, które dopiero odkrywają Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie rozmaitych tekstur i efektów na modelowany obiekt będzie szybsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem znającego oprogramowanie pedagoga. Dydaktyk na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez uczestnika kursu pokazując detale, które trzeba dopracowac i sugerując ku temu trafne drogi. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, aby odbywał się on w małych zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność doceniana w świecie gier komputerowych i filmu

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością pożądaną i cenioną zwłaszcza w świecie projektowania, gier komputerowych i filmu. Znajomość oprogramowania Blender 3D otwiera zatem dużo nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu tworzy się wstępne profesjonalne dzieła, które potem można bez obaw dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści i amatorzy, którzy pragną znaleźć nowe formy ekspresji lub rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności.

Siedziba firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]