Skuteczne filtry powietrza – jak wybrać zależnie od ich przeznaczenia?

Kliknij tu, aby zamówić filtry hepa h14

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedno z najdalszych miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się nowe powiadomienia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i stąd też nadal poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle ważne (np. w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Filtry dokładne minipleat do powszedniego zastosowania

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i wykorzystywane są od kilku dekad. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, biurach lub urzędach świetnie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich kłopotem również takie zanieczyszczenia, jak włosy, dym tytoniowy lub pyłki roślin. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej charakteryzującą się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat ułożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry minipleat produkowane są w wielu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie trzeba zachować najwyższe standardy czystości

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała obudowa, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia wydajną filtrację w ekstremalnych warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju instalowane są wszędzie tam, gdzie powinny być spełnione najwyższe standardy czystości powietrza, np. na liniach produkcyjnych w branży farmaceutycznej.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Siedziba firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46