Właściwości i możliwe zastosowania kabla koncentrycznego

Potrzebujesz kabla koncentrycznego? Skieruj się na tę stronę.

W większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas lubi od czasu do czasu obejrzeć interesujący dokument bądź dobrej jakości serwis informacyjny. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest wykonanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj kupić można bez problemu w sklepach oferujących elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znaleźć można obecnie przeróżne kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco odmiennymi właściwościami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Dobrym produktem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, iż przewód odznacza się wysokim poziomem oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą poważnie obniżać ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych firm doskonale sprawdzą się w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci telewizyjnych tak niewielkich, jak i popularnych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi rygorami produkcji. Oznacza to, że wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle nieznaczne bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej fuzja materiałów różnego rodzaju. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie traci swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania płaszcza wykorzystywane są materiały odporne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]