Duży wybór srebrnych wisiorków

Dowiedz się, gdzie nabyć srebrne zawieszki.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez złotników materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest miękkie, pięknie wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Silne środki myjące dla srebra okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten nie najlepiej znosi również styczność z wodą i ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed włożeniem do szkatułki kilku przedmiotów, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką albo wrzucić do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze i specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać delikatnych ścierek – sztywne mogą porysować powierzchnię.